Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100521587

Lynæs Søvænge 20

3390 Hundested
St. Karlsminde By, Torup, 4eb (Byzone)
Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede af ejendommen på Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested

Resights giver dig alle informationer om huset på Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested. Undersøg husets sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested finder du huset. Huset har et bygningsareal på 95 m² og blev opført i 2024 på en 100 m² stor grund.

Fakta om Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested

Rækkehuset er placeret på Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested og har et samlet bygningsareal á 95 m². Den primære bygning er opført i 2024 og ligger på en 100 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 95 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Huset anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af KLK Momentum Lynæs ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Michael Sheikh er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer har i alt 53 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 141 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jesper Hilarius Kalko, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Michael Sheikh i alt 122 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested?

KLK Momentum Lynæs ApS ejer Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested.

Hvad er BBR-arealet på Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested?

Enhedens BBR-areal er 95 m² på Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested.

Hvornår blev Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested bygget?

Den primære bygning blev opført i 2024 på Lynæs Søvænge 20, 3390 Hundested.

Opførselsår
2024
Bebyggelsesprocent
95%
Bygningsareal (2 bygninger)
95 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
95 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?