Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4306247ESR756-002956

Lupinmarken 3

8765 Klovborg
Ikast-Brande Klovborg By, Klovborg, 7ek (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1978
Bebyggelsesprocent18%

Areal

Grundareal945 m²
Bygningsareal169 m²
Beboelsesareal134 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Lupinmarken 3, 8765 Klovborg. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Lupinmarken 3, 8765 Klovborg. Ejendommen har et bygningsareal på 169 m² og blev konstrueret i 1978 på en 945 m² stor grund. Den 31. marts 1978 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 42.524 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 825.000 kr., hvoraf grunden udgør 222.000 kr.

Fakta om Lupinmarken 3, 8765 Klovborg

Villaen har et samlet bygningsareal på 169 m² og ligger placeret på Lupinmarken 3, 8765 Klovborg. Den primære bygning er bygget i 1978 og er lokaliseret på en 945 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 134 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.421 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 42.524 kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 31. marts 1978. Det giver en kvadratmeterpris på 251 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 825.000 kr., hvoraf grunden udgør 222.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Lupinmarken 3, 8765 Klovborg.

Enhedens BBR-areal er 134 m² på Lupinmarken 3, 8765 Klovborg.

Den primære bygning blev bygget i 1978 på Lupinmarken 3, 8765 Klovborg.

Prisen var 42.524 kr., da Lupinmarken 3, 8765 Klovborg senest blev handlet i 1978.

825.000 kr. er vurdering på Lupinmarken 3, 8765 Klovborg.

Prøv gratis

Prøv gratis