Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4306263ESR756-003000

Lupinmarken 25

8765 Klovborg
Ikast-Brande Klovborg By, Klovborg, 7eø (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1979
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal928 m²
Bygningsareal134 m²
Beboelsesareal134 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Lupinmarken 25, 8765 Klovborg. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Lupinmarken 25, 8765 Klovborg findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 134 m² og blev konstrueret i 1979 på en 928 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 1. april 2002, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 671.271 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 949.000 kr., hvoraf grunden udgør 228.000 kr.

Fakta om Lupinmarken 25, 8765 Klovborg

Villaen har et samlet bygningsareal på 134 m² og ligger på Lupinmarken 25, 8765 Klovborg. Hovedbygningen er opført i 1979 og er beliggende på en 928 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 134 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.388 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. april 2002, hvor værdiansættelsen på villaen var 671.271 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 5.009 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 949.000 kr., hvoraf grunden udgør 228.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Lupinmarken 25, 8765 Klovborg.

Enhedens BBR-areal er 134 m² på Lupinmarken 25, 8765 Klovborg.

Den primære bygning blev opført i 1979 på Lupinmarken 25, 8765 Klovborg.

Prisen var 671.271 kr., da Lupinmarken 25, 8765 Klovborg senest blev handlet i 2002.

949.000 kr. er vurdering på Lupinmarken 25, 8765 Klovborg.

Prøv gratis

Prøv gratis