Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4306255ESR756-002993

Lupinmarken 16

8765 Klovborg
Ikast-Brande Klovborg By, Klovborg, 7es (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1979
Bebyggelsesprocent17%

Areal

Grundareal783 m²
Bygningsareal134 m²
Beboelsesareal134 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Lupinmarken 16, 8765 Klovborg. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Lupinmarken 16, 8765 Klovborg. I 1979 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 134 m² på en 783 m² stor grund. Den 27. april 2023 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 785.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 866.000 kr., hvoraf grunden udgør 213.000 kr.

Fakta om Lupinmarken 16, 8765 Klovborg

Villaen ligger placeret på Lupinmarken 16, 8765 Klovborg og har et samlet bygningsareal på 134 m². Hovedbygningen er opført i 1979 og er lokaliseret på en 783 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 134 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.089 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 27. april 2023, hvor værdiansættelsen på ejendommen var 785.000 kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte ejendommen af CP HOLDING 2006 ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 5.858 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 866.000 kr., hvoraf grunden udgør 213.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Lupinmarken 16, 8765 Klovborg.

Enhedens BBR-areal er 134 m² på Lupinmarken 16, 8765 Klovborg.

Den primære bygning blev opført i 1979 på Lupinmarken 16, 8765 Klovborg.

Prisen var 785.000 kr., da Lupinmarken 16, 8765 Klovborg senest blev handlet i 2023.

866.000 kr. er vurdering på Lupinmarken 16, 8765 Klovborg.

Prøv gratis

Prøv gratis