Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4306252ESR756-002961

Lupinmarken 13

8765 Klovborg
Ikast-Brande Klovborg By, Klovborg, 7ep (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1978
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal961 m²
Bygningsareal134 m²
Beboelsesareal134 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Lupinmarken 13, 8765 Klovborg. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Lupinmarken 13, 8765 Klovborg. I 1978 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 134 m² på en 961 m² stor grund. Den 9. oktober 2023 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 925.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 757.000 kr., hvoraf grunden udgør 147.000 kr.

Fakta om Lupinmarken 13, 8765 Klovborg

Villaen ligger på Lupinmarken 13, 8765 Klovborg og har et samlet bygningsareal på 134 m². Hovedbygningen er opført i 1978 og ligger på en 961 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 134 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Hovedbygningen fik senest i 2023 tildelt et energimærke C. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.453 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 9. oktober 2023, hvor værdiansættelsen på villaen var 925.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 6.902 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 757.000 kr., hvoraf grunden udgør 147.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Lupinmarken 13, 8765 Klovborg.

Enhedens BBR-areal er 134 m² på Lupinmarken 13, 8765 Klovborg.

Den primære bygning blev opført i 1978 på Lupinmarken 13, 8765 Klovborg.

Prisen var 925.000 kr., da Lupinmarken 13, 8765 Klovborg senest blev handlet i 2023.

757.000 kr. er vurdering på Lupinmarken 13, 8765 Klovborg.

Prøv gratis

Prøv gratis