kommunerne nedenfor.
Lundtoften 1A
9490 PandrupResights giver dig alle informationer om ejendommen på Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup. Ejendommen har et bygningsareal á 205 m² og blev opført i 1934 på den 749 m² store grund. Den seneste transaktion fandt sted den 1. januar 2019, hvor Pandrup Boligudlejning ApS erhvervede sig ejendommen i en interessesammenfald til en værdi á 2,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 101.700 kr.
Fakta om Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup
Beboelsesejendommen er beliggende på Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup og består af tre bygninger med et samlet bygningsareal på 205 m² udgjort af fire beboelsesenheder. Hovedbygningen, der er bygget i 1934, blev senest ombygget i 2021 og er beliggende på en 749 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Der er derudover ekstra arealer, der samlet set udgør 218 m² (udnyttet tagetage 120 m², kælder 91 m²). Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.341 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste transaktion er fra d. 1. januar 2019, hvor værdiansættelsen var 2,4 mio. kr. Det giver en kvadratmeterpris på 3.726 kr. Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 101.700 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Pandrup Boligudlejning ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Hanne Olsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til beboelsesejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt ti ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 7,78 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Johan Olsen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Hanne Olsen i alt 24 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup?
Pandrup Boligudlejning ApS ejer Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup.
Hvad er BBR-arealet på Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup?
Ejendommens BBR-areal er 205 m² på Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup.
Hvornår blev Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup bygget?
Den primære bygning blev opført i 1934 på Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup.
Hvad er Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup værd?
Prisen var 2,4 mio. kr., da Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup senest blev handlet i 2019.
Hvad er Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup vurderet til?
1 mio. kr. er vurdering på Lundtoften 1A, Kaas, 9490 Pandrup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.