Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2108828ESR151-021034

Ludvig Holsteins Alle 93

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Ballerup, 6fx (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1969
Bebyggelsesprocent17%

Areal

Grundareal818 m²
Bygningsareal140 m²
Beboelsesareal140 m²

Få alle informationer om Ludvig Holsteins Alle 93, 2750 Ballerup på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Ludvig Holsteins Alle 93, 2750 Ballerup. Ejendommen har et bygningsareal á 140 m² og blev konstrueret i 1969 på en 818 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 3. marts 1999, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,73 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,19 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,18 mio. kr.

Fakta om Ludvig Holsteins Alle 93, 2750 Ballerup

Villaen ligger på Ludvig Holsteins Alle 93, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal á 140 m². Den primære bygning er bygget i 1969 og ligger på en 818 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 140 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 31.366 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste transaktion er fra d. 3. marts 1999, hvor værdiansættelsen var 1,73 mio. kr. Det giver en kvadratmeterpris på 12.357 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,19 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,18 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ludvig Holsteins Alle 93, 2750 Ballerup.

Enhedens BBR-areal er 140 m² på Ludvig Holsteins Alle 93, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 1969 på Ludvig Holsteins Alle 93, 2750 Ballerup.

Prisen var 1,73 mio. kr., da Ludvig Holsteins Alle 93, 2750 Ballerup senest blev handlet i 1999.

3,19 mio. kr. er vurdering på Ludvig Holsteins Alle 93, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Prøv gratis