Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2108719ESR151-020097

Ludvig Holsteins Alle 8

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Ballerup, 6br (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1968
Bebyggelsesprocent15%

Areal

Grundareal851 m²
Bygningsareal125 m²
Beboelsesareal125 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Ludvig Holsteins Alle 8, 2750 Ballerup. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Ludvig Holsteins Alle 8, 2750 Ballerup ligger ejendommen. I 1968 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 125 m² på en 851 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 30. juni 2023, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,9 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,24 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,49 mio. kr.

Fakta om Ludvig Holsteins Alle 8, 2750 Ballerup

Villaen ligger placeret på Ludvig Holsteins Alle 8, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 125 m². Hovedbygningen er opført i 1968 og befinder sig på en 851 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 125 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære bygning fik senest i 2023 tildelt et energimærke D. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 33.949 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 30. juni 2023, hvor værdiansættelsen på villaen var 3,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 31.200 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,24 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,49 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ludvig Holsteins Alle 8, 2750 Ballerup.

Enhedens BBR-areal er 125 m² på Ludvig Holsteins Alle 8, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 1968 på Ludvig Holsteins Alle 8, 2750 Ballerup.

Prisen var 3,9 mio. kr., da Ludvig Holsteins Alle 8, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2023.

3,24 mio. kr. er vurdering på Ludvig Holsteins Alle 8, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Prøv gratis