Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2108728ESR151-020178

Ludvig Holsteins Alle 15

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Ballerup, 6bø (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1968
Bebyggelsesprocent16%

Areal

Grundareal721 m²
Bygningsareal117 m²
Beboelsesareal117 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Ludvig Holsteins Alle 15, 2750 Ballerup. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Ludvig Holsteins Alle 15, 2750 Ballerup. Ejendommen har et bygningsareal på 117 m² og blev opført i 1968 på en 721 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 2. oktober 1985, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 979.178 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,91 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,36 mio. kr.

Fakta om Ludvig Holsteins Alle 15, 2750 Ballerup

Villaen er placeret på Ludvig Holsteins Alle 15, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 117 m². Den primære bygning er opført i 1968 og er beliggende på en 721 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 117 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 31.273 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste transaktion er fra d. 2. oktober 1985, hvor prisen var 979.178 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 8.369 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,91 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,36 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ludvig Holsteins Alle 15, 2750 Ballerup.

Enhedens BBR-areal er 117 m² på Ludvig Holsteins Alle 15, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev opført i 1968 på Ludvig Holsteins Alle 15, 2750 Ballerup.

Prisen var 979.178 kr., da Ludvig Holsteins Alle 15, 2750 Ballerup senest blev handlet i 1985.

2,91 mio. kr. er vurdering på Ludvig Holsteins Alle 15, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Prøv gratis