Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2108729ESR151-020143

Ludvig Holsteins Alle 13

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Ballerup, 6ca (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal722 m²
Bygningsareal157 m²
Beboelsesareal157 m²

Få alle informationer om Ludvig Holsteins Alle 13, 2750 Ballerup på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Ludvig Holsteins Alle 13, 2750 Ballerup. I 1972 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 157 m² på en 722 m² stor grund. Den 3. januar 2004 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,05 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,79 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,17 mio. kr.

Fakta om Ludvig Holsteins Alle 13, 2750 Ballerup

Villaen er placeret på Ludvig Holsteins Alle 13, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 157 m². Hovedbygningen er bygget i 1972 og er lokaliseret på en 722 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 157 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommen anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 31.297 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 3. januar 2004, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,05 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 6.687 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,79 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,17 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ludvig Holsteins Alle 13, 2750 Ballerup.

Enhedens BBR-areal er 157 m² på Ludvig Holsteins Alle 13, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev opført i 1972 på Ludvig Holsteins Alle 13, 2750 Ballerup.

Prisen var 1,05 mio. kr., da Ludvig Holsteins Alle 13, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2004.

3,79 mio. kr. er vurdering på Ludvig Holsteins Alle 13, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Prøv gratis