Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5053722ESR561-318270

Lucernemarken 11

6771 Gredstedbro
Esbjerg Gredsted By, Jernved, 18bø (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1974
Bebyggelsesprocent18%

Areal

Grundareal820 m²
Bygningsareal149 m²
Beboelsesareal149 m²

Få alle oplysninger om Lucernemarken 11, 6771 Gredstedbro på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Lucernemarken 11, 6771 Gredstedbro. I 1974 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 149 m² på en 820 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,18 mio. kr., hvoraf grunden udgør 336.000 kr.

Fakta om Lucernemarken 11, 6771 Gredstedbro

Villaen har et samlet bygningsareal på 149 m² og ligger på Lucernemarken 11, 6771 Gredstedbro. Den primære bygning er bygget i 1974 og befinder sig på en 820 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 149 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.550 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 1,18 mio. kr., hvoraf grunden udgør 336.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Lucernemarken 11, 6771 Gredstedbro.

Enhedens BBR-areal er 149 m² på Lucernemarken 11, 6771 Gredstedbro.

Den primære bygning blev bygget i 1974 på Lucernemarken 11, 6771 Gredstedbro.

1,18 mio. kr. er vurdering på Lucernemarken 11, 6771 Gredstedbro.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis