Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 300944
ESR: 479190022

Løvholmen 4

5700 Svendborg
Svendborg Kommune: Græsholmene, Svendborg Jorder, 103c (Byzone)
Ejerlejlighed: Enhed til lager
Satellitbillede af ejendommen på Løvholmen 4, 5700 Svendborg

Få alle informationer om Løvholmen 4, 5700 Svendborg på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Løvholmen 4, 5700 Svendborg. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 7,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 956.300 kr.

Fakta om Løvholmen 4, 5700 Svendborg

Enheden er placeret på Løvholmen 4, 5700 Svendborg.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 22.301 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 7,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 956.300 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af GNISTEN UDLEJNING ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Michael Christensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 10,2 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Michael Christensen, der agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Michael Christensen i alt fem ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Løvholmen 4, 5700 Svendborg?

GNISTEN UDLEJNING ApS ejer Løvholmen 4, 5700 Svendborg.

Hvornår blev Løvholmen 4, 5700 Svendborg bygget?

Den primære bygning blev bygget i 1968 på Løvholmen 4, 5700 Svendborg.

Hvad er Løvholmen 4, 5700 Svendborg vurderet til?

7,55 mio. kr. er vurdering på Løvholmen 4, 5700 Svendborg.

Foreløbig vurdering
7.550.000 DKK
Ejendomsværdi tidligere 2020
Opførselsår
1968
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (0 enheder)
0 m²
Erhvervsareal (1 enhed)
3.294 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?