Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4329164ESR766-006090

Løsningvej 31

8722 Hedensted
Hedensted Hedensted By, Hedensted, 7ds (Byzone) Lager
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1992
Bebyggelsesprocent30%

Areal

Grundareal790 m²
Bygningsareal235 m²
Erhvervsareal235 m²

Få alle informationer om Løsningvej 31, 8722 Hedensted på Resights. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Løsningvej 31, 8722 Hedensted. I 1992 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 235 m² på en 790 m² stor grund. Den 5. juli 2021 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 800.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 530.000 kr., hvoraf grunden udgør 63.200 kr.

Fakta om Løsningvej 31, 8722 Hedensted

Industriejendommen er placeret på Løsningvej 31, 8722 Hedensted og består af én bygning på 235 m² udgjort af én erhvervsenhed. Den primære bygning er bygget i 1992 og ligger på en 790 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af metal, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.138 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 5. juli 2021, hvor værdiansættelsen på industriejendommen var 800.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 3.404 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 530.000 kr., hvoraf grunden udgør 63.200 kr.

Ejerinfo

Industriejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Løsningvej 31, 8722 Hedensted.

Ejendommens BBR-areal er 235 m² på Løsningvej 31, 8722 Hedensted.

Den primære bygning blev opført i 1992 på Løsningvej 31, 8722 Hedensted.

Prisen var 800.000 kr., da Løsningvej 31, 8722 Hedensted senest blev handlet i 2021.

530.000 kr. er vurdering på Løsningvej 31, 8722 Hedensted.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis