kommunerne nedenfor.
Lombardigade 5, th
2300 København SVed hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S ligger lejligheden. Den seneste transaktion fandt sted den 7. juli 2023, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,69 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,96 mio. kr.
Fakta om Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S
Ejerlejligheden ligger på Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S. Lejligheden har 4 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 89 m², hvoraf 82 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 5 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.638 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 7. juli 2023, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 3,69 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 41.516 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,39 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,96 mio. kr.
Ejerinfo
Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S?
En eller flere privat(e) ejer Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S.
Hvornår blev Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S opført?
Den primære bygning blev opført i 1903 på Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S.
Hvad er prisen på Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S?
Prisen var 3,69 mio. kr., da Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S senest blev handlet i 2023.
Hvad er Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S vurderet til?
3,39 mio. kr. er vurdering på Lombardigade 5, 4. th, 2300 København S.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.