kommunerne nedenfor.
Lokesvej 3C, 3
8230 ÅbyhøjFå alle oplysninger om Lokesvej 3C, st. 3, 8230 Åbyhøj på Resights. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Lokesvej 3C, st. 3, 8230 Åbyhøj.
Fakta om Lokesvej 3C, st. 3, 8230 Åbyhøj
Ejerlejligheden ligger på Lokesvej 3C, st. 3, 8230 Åbyhøj. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 53 m², hvoraf 46 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 6 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.567 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af DANICA EJENDOMME P/S, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens DANSKE BANK A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 1.470 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 33,83 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Michael Nielsen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har DANSKE BANK A/S i alt 1.701 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Lokesvej 3C, st. 3, 8230 Åbyhøj?
DANICA EJENDOMME P/S ejer Lokesvej 3C, st. 3, 8230 Åbyhøj.
Hvornår blev Lokesvej 3C, st. 3, 8230 Åbyhøj bygget?
Den primære bygning blev bygget i 2020 på Lokesvej 3C, st. 3, 8230 Åbyhøj.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.