Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 708911
ESR: 151109950

Lokestien 3

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Pederstrup By, Pederstrup, 6bi (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Lokestien 3, 2750 Ballerup

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Lokestien 3, Hestholm, 2750 Ballerup. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Lokestien 3, Hestholm, 2750 Ballerup.

Fakta om Lokestien 3, Hestholm, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen er beliggende på Lokestien 3, Hestholm, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal á 48 m². Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 40 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ingen fast kogeinstallation, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens primære anvendelse er til fritidsformål (kolonihave). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Lokestien 3, Hestholm, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Lokestien 3, Hestholm, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Lokestien 3, Hestholm, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev opført i 1968 på Lokestien 3, Hestholm, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1968
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (1 bygning)
48 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
40 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?