Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100412625
ESR: 360029000

Løjtoftevej 6

4900 Nakskov
Lolland Kommune: Nakskov Markjorder, 10gf (Byzone)
Tankstation
Satellitbillede af ejendommen på Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov. I 2022 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 94 m² på en 1.632 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 29. juni 2021, hvor Bensimon Rossing Ejd. ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1 mio. kr.

Fakta om Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov

Industriejendommen er beliggende på Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov og består af én bygning på 94 m² fordelt på én erhvervsenhed. Den primære bygning er bygget i 2022 og er beliggende på en 1.632 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af metal, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære benyttelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.783 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 29. juni 2021, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 1 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Bensimon Rossing Ejd. ApS købte ejendommen af JCR Ejendomme Nakskov ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 10.638 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Bensimon Rossing Ejd. ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens BENSIMON ROSSING ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 44 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 328 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Bensimon Rossing, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har BENSIMON ROSSING ApS i alt 61 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov?

Bensimon Rossing Ejd. ApS ejer Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov.

Hvor stor er Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov?

Ejendommens BBR-areal er 94 m² på Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov.

Hvornår blev Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov opført?

Den primære bygning blev bygget i 2022 på Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov.

Hvad er Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov's værdi?

Prisen var 1 mio. kr., da Løjtoftevej 6, 4900 Nakskov senest blev handlet i 2021.

Opførselsår
2022
Bebyggelsesprocent
6%
Bygningsareal (1 bygning)
94 m²
Beboelsesareal (0 enheder)
0 m²
Erhvervsareal (1 enhed)
94 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?