Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Løjt Nørregade 2, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Løjt Nørregade 2, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa. Ejendommen har et bygningsareal á 103 m² og blev konstrueret i 1919 på en 324 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 22. april 2022, hvor STENBJERG EJENDOMME A/S erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,05 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 995.000 kr., hvoraf grunden udgør 200.000 kr.
Fakta om Løjt Nørregade 2, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa
Villaen ligger på Løjt Nørregade 2, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa og har et samlet bygningsareal på 103 m². Hovedbygningen er bygget i 1919 og befinder sig på en 324 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 158 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der er 55 m². I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Hovedbygningen blev senest i 2022 tildelt et energimærke D. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.884 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 22. april 2022, hvor værdiansættelsen var 1,05 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor STENBJERG EJENDOMME A/S købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 6.645 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 995.000 kr., hvoraf grunden udgør 200.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af STENBJERG EJENDOMME A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Michael Immanuel Jebsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer har i alt 164 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 959 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Uldall Borch, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Michael Immanuel Jebsen i alt 265 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
STENBJERG EJENDOMME A/S ejer Løjt Nørregade 2, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa.
Enhedens BBR-areal er 158 m² på Løjt Nørregade 2, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa.
Den primære bygning blev opført i 1919 på Løjt Nørregade 2, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa.
Prisen var 1,05 mio. kr., da Løjt Nørregade 2, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa senest blev handlet i 2022.
995.000 kr. er vurdering på Løjt Nørregade 2, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa.