Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE311890ESR580-025008

Løjt Bellevue 3

6200 Aabenraa
Aabenraa Løjt Kirkeby, Løjt, 1687 (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2004

Areal

Beboelsesareal104 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Løjt Bellevue 3, Løjt Nørresk, 6200 Aabenraa. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Løjt Bellevue 3, Løjt Nørresk, 6200 Aabenraa kan du finde ejendommen. Den 27. april 2022 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,55 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,59 mio. kr., hvoraf grunden udgør 900.000 kr.

Fakta om Løjt Bellevue 3, Løjt Nørresk, 6200 Aabenraa

Fritidsejendommen ligger på Løjt Bellevue 3, Løjt Nørresk, 6200 Aabenraa. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 104 m², hvoraf 112 m² er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.740 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 27. april 2022, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,55 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 14.903 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,59 mio. kr., hvoraf grunden udgør 900.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Løjt Bellevue 3, Løjt Nørresk, 6200 Aabenraa.

Den primære bygning blev opført i 2004 på Løjt Bellevue 3, Løjt Nørresk, 6200 Aabenraa.

Prisen var 1,55 mio. kr., da Løjt Bellevue 3, Løjt Nørresk, 6200 Aabenraa senest blev handlet i 2022.

1,59 mio. kr. er vurdering på Løjt Bellevue 3, Løjt Nørresk, 6200 Aabenraa.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis