Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4503413ESR657-904606

Løgagervej 29

7480 Vildbjerg
Herning Heden, Timring, 5z (Landzone) Fritidsformål
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1896
Bebyggelsesprocent4%

Areal

Grundareal3.039 m²
Bygningsareal128 m²

Få alle informationer om Løgagervej 29, 7480 Vildbjerg på Resights.

Egenskaber

Bygningens ydervægsmateriale er bygget af "andet materiale" mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.035 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 4. februar 2018, hvor værdiansættelsen var 10.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 78 kr.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Løgagervej 29, 7480 Vildbjerg.

Ejendommens BBR-areal er 128 m² på Løgagervej 29, 7480 Vildbjerg.

Den primære bygning blev bygget i 1896 på Løgagervej 29, 7480 Vildbjerg.

Prisen var 10.000 kr., da Løgagervej 29, 7480 Vildbjerg senest blev handlet i 2018.

59.000 kr. er vurdering på Løgagervej 29, 7480 Vildbjerg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis