kommunerne nedenfor.
Lodsvænget 61
6710 Esbjerg VFå alle informationer om Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V ligger ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 224 m² og blev konstrueret i 1996 på en 754 m² stor grund. Den 1. oktober 2024 fandt den seneste handel sted, da LINDQUIST HOLDING ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel særlige vilkår til en værdi á 3,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 861.000 kr.
Fakta om Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V
Villaen er placeret på Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V og har et samlet bygningsareal på 224 m². Hovedbygningen er bygget i 1996 og er lokaliseret på en 754 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 180 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære bygning fik senest i 2016 tildelt et energimærke C. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.613 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. oktober 2024, hvor værdiansættelsen var 3,5 mio. kr. i en almindelig fri handel særlige vilkår, hvor LINDQUIST HOLDING ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 15.625 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 861.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af LINDQUIST HOLDING ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens John Farup Lindquist er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der et led. Den officielle ejer har i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 5,39 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er John Farup Lindquist, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har John Farup Lindquist i alt fem ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V?
LINDQUIST HOLDING ApS ejer Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V.
Hvor stor er Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V?
Enhedens BBR-areal er 180 m² på Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V.
Hvornår blev Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1996 på Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V.
Hvad er prisen på Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V?
Prisen var 3,5 mio. kr., da Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V senest blev handlet i 2024.
Hvad er Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V vurderet til?
3 mio. kr. er vurdering på Lodsvænget 61, Hjerting, 6710 Esbjerg V.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.