Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE728159ESR461-235697

Lisesmindevej 3

5230 Odense M
Odense Hunderup, Odense Jorder, 7sh (Byzone) Klubhus til fritid- og idræt
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1951

Areal

Bygningsareal109 m²
Erhvervsareal109 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Lisesmindevej 3, 5230 Odense M. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Lisesmindevej 3, 5230 Odense M. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 690.000 kr.

Fakta om Lisesmindevej 3, 5230 Odense M

Idrætsejendommen er beliggende på Lisesmindevej 3, 5230 Odense M og består af én bygning på 109 m² fordelt på én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (sport). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Idrætsejendommen er af det offentlige vurderet til 690.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er ejet af DFHJ Odense afdeling, der hovedsageligt beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Julie Jakobsen, der også agerer som foreningsrepræsentant.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Lisesmindevej 3, 5230 Odense M.

Den primære bygning blev bygget i 1951 på Lisesmindevej 3, 5230 Odense M.

690.000 kr. er vurdering på Lisesmindevej 3, 5230 Odense M.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis