Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5244420ESR550-006692

Lindevej 38

6240 Løgumkloster
Tønder Bedsted Ejerlav, Bedsted, 499 (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal1.039 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om grunden på Lindevej 38, Bedsted, 6240 Løgumkloster. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Lindevej 38, Bedsted, 6240 Løgumkloster. Grunden er af det offentlige vurderet til 92.000 kr.

Fakta om Lindevej 38, Bedsted, 6240 Løgumkloster

Grunden er beliggende på Lindevej 38, Bedsted, 6240 Løgumkloster.

Egenskaber

Grundens primære benyttelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.954 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Grunden er af det offentlige vurderet til 92.000 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af ALFA BJÆLKEHUSE ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Søren Christen Sylvest Jacobsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 959.907 kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Christen Sylvest Jacobsen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Søren Christen Sylvest Jacobsen i alt 15 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

ALFA BJÆLKEHUSE ApS ejer Lindevej 38, Bedsted, 6240 Løgumkloster.

Grundarealet er 1.039 m² på Lindevej 38, Bedsted, 6240 Løgumkloster.

92.000 kr. er vurdering på Lindevej 38, Bedsted, 6240 Løgumkloster.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis