kommunerne nedenfor.
Linde Alle 18B,
2750 BallerupResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 89.600 kr.
Fakta om Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup
Ejerlejligheden er beliggende på Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 96 m², hvoraf 80 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.589 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 89.600 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Heimstaden Linde Allé ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Heimstaden Bostad AB er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der tre led. Den officielle ejer besidder i alt 27 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 87,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Michael Byrgesen Hansen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Heimstaden Bostad AB i alt 10.530 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup?
Heimstaden Linde Allé ApS ejer Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup.
Hvornår blev Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup opført?
Den primære bygning blev opført i 1958 på Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup.
Hvad er Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup vurderet til?
1,3 mio. kr. er vurdering på Linde Alle 18B, 2., 2750 Ballerup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.