Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE7869498ESR151-019390

Lindbjergvej 80

2750 Ballerup
Ballerup Pederstrup By, Ballerup, 4b (Landzone) Fritidsformål
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1920
Bebyggelsesprocent2%

Areal

Grundareal31.231 m²
Bygningsareal345 m²
Erhvervsareal405 m²
Areal af udnyttet tagetage60 m²

Få alle informationer om Lindbjergvej 80, 2750 Ballerup på Resights.

Egenskaber

Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære bygning fik senest i 2024 tildelt et energimærke B. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. august 1981, hvor værdiansættelsen var 455.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 942 kr.

Ofte stillede spørgsmål

Ballerup Kommune ejer Lindbjergvej 80, 2750 Ballerup.

Ejendommens BBR-areal er 345 m² på Lindbjergvej 80, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 1920 på Lindbjergvej 80, 2750 Ballerup.

Prisen var 455.000 kr., da Lindbjergvej 80, 2750 Ballerup senest blev handlet i 1981.

1,9 mio. kr. er vurdering på Lindbjergvej 80, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis