kommunerne nedenfor.
Lilleøvænget 3
8600 SilkeborgResights giver dig alle informationer om ejendommen på Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg. Ejendommen har et bygningsareal på 97 m² og blev opført i 1962 på en 765 m² stor grund. Den 17. marts 2005 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,42 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,53 mio. kr.
Fakta om Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg
Villaen har et samlet bygningsareal på 97 m² og ligger placeret på Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg. Den primære bygning, der er opført i 1962, blev senest ombygget i 1997 og befinder sig på en 765 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 97 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 15.574 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 17. marts 2005, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,42 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 14.639 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,53 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg?
En eller flere privat(e) ejer Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg.
Hvad er BBR-arealet på Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg?
Enhedens BBR-areal er 97 m² på Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg.
Hvornår blev Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1962 på Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg.
Hvad er prisen på Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg?
Prisen var 1,42 mio. kr., da Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg senest blev handlet i 2005.
Hvad er Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg vurderet til?
2,05 mio. kr. er vurdering på Lilleøvænget 3, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.