Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100129916ESR329-125849

Letsborgvej 44

4100 Ringsted
Ringsted Benløse By, Benløse, 61ap (Byzone) Dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2019
Bebyggelsesprocent46%

Areal

Grundareal272 m²
Bygningsareal126 m²
Beboelsesareal126 m²

Resights giver dig alle oplysninger om huset på Letsborgvej 44, Benløse, 4100 Ringsted. Se husets sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Letsborgvej 44, Benløse, 4100 Ringsted kan du finde huset. I 2019 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 126 m² på en 272 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 2,53 mio. kr., hvoraf grunden udgør 689.000 kr.

Fakta om Letsborgvej 44, Benløse, 4100 Ringsted

Rækkehuset ligger placeret på Letsborgvej 44, Benløse, 4100 Ringsted og har et samlet bygningsareal á 126 m². Den primære bygning er opført i 2019 og ligger på en 272 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 126 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige benyttelse af huset er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 13.637 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 2,53 mio. kr., hvoraf grunden udgør 689.000 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af LR etape 1 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens Fischer Ejendomme A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 44 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 129 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Christian Fischer, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Fischer Ejendomme A/S i alt 117 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

LR etape 1 ApS ejer Letsborgvej 44, Benløse, 4100 Ringsted.

Enhedens BBR-areal er 126 m² på Letsborgvej 44, Benløse, 4100 Ringsted.

Den primære bygning blev bygget i 2019 på Letsborgvej 44, Benløse, 4100 Ringsted.

2,53 mio. kr. er vurdering på Letsborgvej 44, Benløse, 4100 Ringsted.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis