Få alle oplysninger om Lethsmindeparken 6, 8362 Hørning på Resights. Se grundens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Grunden ligger på Lethsmindeparken 6, 8362 Hørning.
Fakta om Lethsmindeparken 6, 8362 Hørning
Grunden er beliggende på Lethsmindeparken 6, 8362 Hørning.
Egenskaber
Grunden er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 601 kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af H-Bolig ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Knud Laursen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer har i alt 72 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 132 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Knud Laursen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Knud Laursen i alt 178 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
H-Bolig ApS ejer Lethsmindeparken 6, 8362 Hørning.
Grundarealet er 174 m² på Lethsmindeparken 6, 8362 Hørning.