Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5755697ESR573-025148

Lerpøtvej 24

6800 Varde
Varde Varde Markjorder, 29y (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1964
Bebyggelsesprocent15%

Areal

Grundareal670 m²
Bygningsareal103 m²
Beboelsesareal103 m²

Få alle informationer om Lerpøtvej 24, 6800 Varde på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Lerpøtvej 24, 6800 Varde findes ejendommen. I 1964 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 103 m² på en 670 m² stor grund. Den 9. februar 2014 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 810.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 993.000 kr., hvoraf grunden udgør 383.000 kr.

Fakta om Lerpøtvej 24, 6800 Varde

Villaen ligger på Lerpøtvej 24, 6800 Varde og har et samlet bygningsareal på 103 m². Den primære bygning er bygget i 1964 og befinder sig på en 670 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 103 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 11.759 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 9. februar 2014, hvor værdiansættelsen på villaen var 810.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 7.864 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 993.000 kr., hvoraf grunden udgør 383.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Lerpøtvej 24, 6800 Varde.

Enhedens BBR-areal er 103 m² på Lerpøtvej 24, 6800 Varde.

Den primære bygning blev bygget i 1964 på Lerpøtvej 24, 6800 Varde.

Prisen var 810.000 kr., da Lerpøtvej 24, 6800 Varde senest blev handlet i 2014.

993.000 kr. er vurdering på Lerpøtvej 24, 6800 Varde.

Prøv gratis

Prøv gratis