Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2267864ESR240-007274

Lerbakken 4

3660 Stenløse
Egedal Ganløse By, Ganløse, 16r (Byzone) Lager
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1963
Bebyggelsesprocent33%

Areal

Grundareal2.730 m²
Bygningsareal812 m²
Erhvervsareal890 m²
Areal af udnyttet tagetage78 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Lerbakken 4, Ganløse, 3660 Stenløse. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Lerbakken 4, Ganløse, 3660 Stenløse. Ejendommen har et bygningsareal på 812 m² og blev konstrueret i 1963 på den 2.730 m² store grund. Den seneste transaktion fandt sted den 2. juni 2022, hvor PAFS ApS erhvervede sig ejendommen i en interessesammenfald til en værdi á 0 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 764.400 kr.

Fakta om Lerbakken 4, Ganløse, 3660 Stenløse

Industriejendommen er placeret på Lerbakken 4, Ganløse, 3660 Stenløse og består af én bygning på 812 m² fordelt på én erhvervsenhed. Den primære bygning er opført i 1963 og befinder sig på en 2.730 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der udgør 78 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 18.330 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 2. juni 2022, hvor værdiansættelsen var 0 kr. i en interessesammenfald, hvor PAFS ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 764.400 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af PAFS ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Thomas Lander er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 3,97 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kim Lander, der også fungerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

PAFS ApS ejer Lerbakken 4, Ganløse, 3660 Stenløse.

Ejendommens BBR-areal er 812 m² på Lerbakken 4, Ganløse, 3660 Stenløse.

Den primære bygning blev bygget i 1963 på Lerbakken 4, Ganløse, 3660 Stenløse.

Prisen var 0 kr., da Lerbakken 4, Ganløse, 3660 Stenløse senest blev handlet i 2022.

1,25 mio. kr. er vurdering på Lerbakken 4, Ganløse, 3660 Stenløse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis