kommunerne nedenfor.
Lautrupvang 2
2750 BallerupGennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Lautrupvang 2, 2750 Ballerup. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Lautrupvang 2, 2750 Ballerup. I 1978 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 9.925 m² på en 18.906 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 74 mio. kr., hvoraf grunden udgør 11,9 mio. kr.
Fakta om Lautrupvang 2, 2750 Ballerup
Industriejendommen er placeret på Lautrupvang 2, 2750 Ballerup og består af tre bygninger på 9.925 m² udgjort af et erhvervsenhed. Hovedbygningen, der er bygget i 1978, blev senest istandsat i 1981 og er beliggende på en 18.906 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Der er i øvrigt en udnyttet kælder på 2.464 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Hovedbygningen blev senest i 2022 tildelt et energimærke B. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 965.209 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 74 mio. kr., hvoraf grunden udgør 11,9 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af WIHLBORGS A/S, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Wihlborg Fastigheter AB er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt 87 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 7,52 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Holm, der også fungerer som direktør.
Hvem ejer Lautrupvang 2, 2750 Ballerup?
WIHLBORGS A/S ejer Lautrupvang 2, 2750 Ballerup.
Hvor stor er Lautrupvang 2, 2750 Ballerup?
Ejendommens BBR-areal er 9.925 m² på Lautrupvang 2, 2750 Ballerup.
Hvornår blev Lautrupvang 2, 2750 Ballerup bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1978 på Lautrupvang 2, 2750 Ballerup.
Hvad er Lautrupvang 2, 2750 Ballerup vurderet til?
74 mio. kr. er vurdering på Lautrupvang 2, 2750 Ballerup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.