Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100559635ESR151-150920

Lautruphøj 3M, st th

2750 Ballerup
Ballerup Ballerup By, Ballerup, 22ab (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2022

Areal

Beboelsesareal71 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Lautruphøj 3M, st. th, 2750 Ballerup. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Lautruphøj 3M, st. th, 2750 Ballerup.

Fakta om Lautruphøj 3M, st. th, 2750 Ballerup

Ejerlejligheden ligger på Lautruphøj 3M, st. th, 2750 Ballerup. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 71 m², hvoraf 62 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 etager. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af SSP Copenhagen 1 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Catella Real Estate AG er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 77 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 155 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Morten Gustafson, der også fungerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

SSP Copenhagen 1 ApS ejer Lautruphøj 3M, st. th, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev opført i 2022 på Lautruphøj 3M, st. th, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis