Få alle oplysninger om Lautruphøj 3H, 4. tv, 2750 Ballerup på Resights. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Lautruphøj 3H, 4. tv, 2750 Ballerup kan du finde lejligheden.
Fakta om Lautruphøj 3H, 4. tv, 2750 Ballerup
Ejerlejligheden er placeret på Lautruphøj 3H, 4. tv, 2750 Ballerup. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 80 m², hvoraf 71 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 5 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af SSP Copenhagen 1 ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Catella Real Estate AG er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 77 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 155 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Morten Gustafson, der også opererer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
SSP Copenhagen 1 ApS ejer Lautruphøj 3H, 4. tv, 2750 Ballerup.
Den primære bygning blev opført i 2022 på Lautruphøj 3H, 4. tv, 2750 Ballerup.