Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Lautruphøj 3G, 3. th, 2750 Ballerup. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Lautruphøj 3G, 3. th, 2750 Ballerup.
Fakta om Lautruphøj 3G, 3. th, 2750 Ballerup
Ejerlejligheden ligger på Lautruphøj 3G, 3. th, 2750 Ballerup. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 80 m², hvoraf 72 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af SSP Copenhagen 1 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Catella Real Estate AG er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 77 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 152 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Morten Gustafson, der også agerer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
SSP Copenhagen 1 ApS ejer Lautruphøj 3G, 3. th, 2750 Ballerup.
Den primære bygning blev opført i 2022 på Lautruphøj 3G, 3. th, 2750 Ballerup.