Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Lautruphøj 3F, 1. th, 2750 Ballerup. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Lautruphøj 3F, 1. th, 2750 Ballerup.
Fakta om Lautruphøj 3F, 1. th, 2750 Ballerup
Ejerlejligheden ligger på Lautruphøj 3F, 1. th, 2750 Ballerup. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 64 m², hvoraf 55 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 5 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af SSP Copenhagen 1 ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Catella Real Estate AG er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 77 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 152 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Morten Gustafson, der også agerer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
SSP Copenhagen 1 ApS ejer Lautruphøj 3F, 1. th, 2750 Ballerup.
Den primære bygning blev opført i 2022 på Lautruphøj 3F, 1. th, 2750 Ballerup.