Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100597400ESR607-196864

Langøvænget 51

7000 Fredericia
Fredericia Skærbæk By, Taulov, 7ib (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2023
Bebyggelsesprocent40%

Areal

Grundareal283 m²
Bygningsareal113 m²
Beboelsesareal113 m²

Få alle oplysninger om Langøvænget 51, Skærbæk, 7000 Fredericia på Resights. Se husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Langøvænget 51, Skærbæk, 7000 Fredericia findes huset. Huset har et bygningsareal á 113 m² og blev konstrueret i 2023 på en 283 m² stor grund.

Fakta om Langøvænget 51, Skærbæk, 7000 Fredericia

Rækkehuset ligger placeret på Langøvænget 51, Skærbæk, 7000 Fredericia og har et samlet bygningsareal på 113 m². Hovedbygningen er bygget i 2023 og er beliggende på en 283 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 113 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Husets primære benyttelse er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Øhaven Fredericia ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Velkomn Denmark K/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der tre led. Den officielle ejer besidder i alt 93 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 185 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Peter Uldall Borch, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Velkomn Denmark K/S i alt 1.611 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Øhaven Fredericia ApS ejer Langøvænget 51, Skærbæk, 7000 Fredericia.

Enhedens BBR-areal er 113 m² på Langøvænget 51, Skærbæk, 7000 Fredericia.

Den primære bygning blev opført i 2023 på Langøvænget 51, Skærbæk, 7000 Fredericia.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis