Resights giver dig alle oplysninger om huset på Langøvænget 43, Skærbæk, 7000 Fredericia. Undersøg husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Huset er lokaliseret på Langøvænget 43, Skærbæk, 7000 Fredericia. I 2023 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 99 m² på en 247 m² stor grund.
Fakta om Langøvænget 43, Skærbæk, 7000 Fredericia
Rækkehuset er beliggende på Langøvænget 43, Skærbæk, 7000 Fredericia og har et samlet bygningsareal på 99 m². Hovedbygningen er opført i 2023 og ligger på en 247 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 99 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets hovedbygning er bygget i ét plan. I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Den primære bygning blev senest i 2024 tildelt et energimærke A2015. Den hovedsagelige benyttelse af huset er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af Øhaven Fredericia ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Velkomn Denmark K/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der tre led. Den officielle ejer har i alt 93 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 185 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Peter Uldall Borch, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Velkomn Denmark K/S i alt 1.611 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Øhaven Fredericia ApS ejer Langøvænget 43, Skærbæk, 7000 Fredericia.
Enhedens BBR-areal er 99 m² på Langøvænget 43, Skærbæk, 7000 Fredericia.
Den primære bygning blev opført i 2023 på Langøvænget 43, Skærbæk, 7000 Fredericia.