Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2137960ESR190-001912

Langkær Vænge 88

3500 Værløse
Furesø Ll. Værløse By, Værløse, 10ep (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1967
Bebyggelsesprocent16%

Areal

Grundareal1.078 m²
Bygningsareal171 m²
Beboelsesareal171 m²

Få alle informationer om Langkær Vænge 88, 3500 Værløse på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Langkær Vænge 88, 3500 Værløse ligger ejendommen. I 1967 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 171 m² på en 1.078 m² stor grund. Den 1. november 1993 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,16 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 6,83 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,99 mio. kr.

Fakta om Langkær Vænge 88, 3500 Værløse

Villaen har et samlet bygningsareal på 171 m² og ligger på Langkær Vænge 88, 3500 Værløse. Hovedbygningen, der er bygget i 1967, blev senest moderniseret i 1997 og ligger på en 1.078 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 171 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 34.460 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. november 1993, hvor prisen var 1,16 mio. kr. Det giver en kvadratmeterpris på 6.783 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 6,83 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,99 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Langkær Vænge 88, 3500 Værløse.

Enhedens BBR-areal er 171 m² på Langkær Vænge 88, 3500 Værløse.

Den primære bygning blev opført i 1967 på Langkær Vænge 88, 3500 Værløse.

Prisen var 1,16 mio. kr., da Langkær Vænge 88, 3500 Værløse senest blev handlet i 1993.

6,83 mio. kr. er vurdering på Langkær Vænge 88, 3500 Værløse.

Prøv gratis

Prøv gratis