Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2137970ESR190-001902

Langkær Vænge 68

3500 Værløse
Furesø Ll. Værløse By, Værløse, 10eæ (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1967
Bebyggelsesprocent24%

Areal

Grundareal750 m²
Bygningsareal178 m²
Beboelsesareal134 m²
Erhvervsareal16 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Langkær Vænge 68, 3500 Værløse. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Langkær Vænge 68, 3500 Værløse. Ejendommen har et bygningsareal på 178 m² og blev konstrueret i 1967 på en 750 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 1. oktober 1984, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 549.908 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,26 mio. kr.

Fakta om Langkær Vænge 68, 3500 Værløse

Villaen ligger på Langkær Vænge 68, 3500 Værløse og har et samlet bygningsareal på 178 m². Den primære bygning, der er bygget i 1967, blev senest istandsat i 2003 og er lokaliseret på en 750 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 134 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 27.294 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 549.908 kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 1. oktober 1984. Det giver en kvadratmeterpris på 3.089 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,26 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Langkær Vænge 68, 3500 Værløse.

Enhedens BBR-areal er 134 m² på Langkær Vænge 68, 3500 Værløse.

Den primære bygning blev opført i 1967 på Langkær Vænge 68, 3500 Værløse.

Prisen var 549.908 kr., da Langkær Vænge 68, 3500 Værløse senest blev handlet i 1984.

3,05 mio. kr. er vurdering på Langkær Vænge 68, 3500 Værløse.

Prøv gratis

Prøv gratis