Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2137973ESR190-001899

Langkær Vænge 62

3500 Værløse
Furesø Ll. Værløse By, Værløse, 10fb (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2016
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal750 m²
Bygningsareal168 m²
Beboelsesareal168 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Langkær Vænge 62, 3500 Værløse. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Langkær Vænge 62, 3500 Værløse. Ejendommen har et bygningsareal á 168 m² og blev konstrueret i 2016 på en 750 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 1. marts 2011, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,55 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 7,59 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,38 mio. kr.

Fakta om Langkær Vænge 62, 3500 Værløse

Villaen har et samlet bygningsareal á 168 m² og ligger på Langkær Vænge 62, 3500 Værløse. Hovedbygningen er bygget i 2016 og befinder sig på en 750 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 168 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 27.294 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. marts 2011, hvor værdiansættelsen på villaen var 3,55 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 21.130 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 7,59 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,38 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Langkær Vænge 62, 3500 Værløse.

Enhedens BBR-areal er 168 m² på Langkær Vænge 62, 3500 Værløse.

Den primære bygning blev bygget i 2016 på Langkær Vænge 62, 3500 Værløse.

Prisen var 3,55 mio. kr., da Langkær Vænge 62, 3500 Værløse senest blev handlet i 2011.

7,59 mio. kr. er vurdering på Langkær Vænge 62, 3500 Værløse.

Prøv gratis

Prøv gratis