Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3128575ESR376-029100

Langgade 57

4874 Gedser
Guldborgsund Gedesskov Huse, Gedesby, 9c (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal1.530 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om grunden på Langgade 57, 4874 Gedser. Se grundens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Langgade 57, 4874 Gedser. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,85 mio. kr.

Fakta om Langgade 57, 4874 Gedser

Grunden er placeret på Langgade 57, 4874 Gedser.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.597 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Grunden er af det offentlige vurderet til 2,85 mio. kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af J. B. HANDELS- OG EJENDOMSSELSKAB ApS, der primært beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens Jan Adriansen Laue er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 75,100 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 18 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 13 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jan Adriansen Laue, der også agerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

J. B. HANDELS- OG EJENDOMSSELSKAB ApS ejer Langgade 57, 4874 Gedser.

Grundarealet er 1.530 m² på Langgade 57, 4874 Gedser.

2,85 mio. kr. er vurdering på Langgade 57, 4874 Gedser.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis