Få alle informationer om Langgade 57, 4874 Gedser på Resights. Se grundens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Grunden er lokaliseret på Langgade 57, 4874 Gedser. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,85 mio. kr.
Fakta om Langgade 57, 4874 Gedser
Grunden er beliggende på Langgade 57, 4874 Gedser.
Egenskaber
Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.597 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Grunden er af det offentlige vurderet til 2,85 mio. kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af J. B. HANDELS- OG EJENDOMSSELSKAB ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens Jan Adriansen Laue er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 75,100 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer har i alt 18 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 13 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jan Adriansen Laue, der også opererer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
J. B. HANDELS- OG EJENDOMSSELSKAB ApS ejer Langgade 57, 4874 Gedser.
Grundarealet er 22 m² på Langgade 57, 4874 Gedser.
2,85 mio. kr. er vurdering på Langgade 57, 4874 Gedser.