Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE251294ESR210-010742

Langelunden 3, 3 mf

2990 Nivå
Fredensborg Niverød By, Karlebo, 8bm (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1971

Areal

Beboelsesareal42 m²

Få alle informationer om Langelunden 3, 3. mf, Niverød, 2990 Nivå på Resights. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Langelunden 3, 3. mf, Niverød, 2990 Nivå. Den seneste handel fandt sted den 25. juli 2022, hvor Capital OS ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 770.000 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 649.000 kr., hvoraf grunden udgør 385.000 kr.

Fakta om Langelunden 3, 3. mf, Niverød, 2990 Nivå

Ejerlejligheden er beliggende på Langelunden 3, 3. mf, Niverød, 2990 Nivå. Lejligheden har 1 værelse og har et BBR-areal på 42 m², mens det tinglyste areal udgør 37 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.112 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 25. juli 2022, hvor værdiansættelsen var 770.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor Capital OS ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 18.333 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 649.000 kr., hvoraf grunden udgør 385.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Capital OS ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Okan Soydan er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 11 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 9,86 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Okan Soydan, der også agerer som administrerende direktør.

Ofte stillede spørgsmål

Capital OS ApS ejer Langelunden 3, 3. mf, Niverød, 2990 Nivå.

Den primære bygning blev bygget i 1971 på Langelunden 3, 3. mf, Niverød, 2990 Nivå.

Prisen var 770.000 kr., da Langelunden 3, 3. mf, Niverød, 2990 Nivå senest blev handlet i 2022.

649.000 kr. er vurdering på Langelunden 3, 3. mf, Niverød, 2990 Nivå.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis