kommunerne nedenfor.
Langelinie 3A,
5230 Odense MFå alle informationer om Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M på Resights. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M finder du lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,44 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,34 mio. kr.
Fakta om Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M
Ejerlejligheden ligger på Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 95 m², hvoraf 84 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.628 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,44 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,34 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Føniks Ejendomme ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Ole Thisted er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 54 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 115 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jakob Bødker, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Ole Thisted i alt 57 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M?
Føniks Ejendomme ApS ejer Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M.
Hvornår blev Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M opført?
Den primære bygning blev opført i 1898 på Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M.
Hvad er Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M vurderet til?
2,44 mio. kr. er vurdering på Langelinie 3A, 1., 5230 Odense M.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.