kommunerne nedenfor.
Langagervej 7
4140 BorupVia Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Langagervej 7, 4140 Borup. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Langagervej 7, 4140 Borup findes ejendommen. I 1957 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal á 52 m² på en 1.020 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 200.000 kr., hvoraf grunden udgør 23.500 kr.
Fakta om Langagervej 7, 4140 Borup
Industriejendommen er beliggende på Langagervej 7, 4140 Borup og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 52 m² fordelt på to erhvervsenheder. Den primære bygning er bygget i 1957 og befinder sig på en 1.020 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til energi og forsyning. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 494 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 200.000 kr., hvoraf grunden udgør 23.500 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Cerius A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med distribution af elektricitet, mens Andel A.M.B.A. er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 136 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 7 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Fossar Madsen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Andel A.M.B.A. i alt 1.069 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Langagervej 7, 4140 Borup?
Cerius A/S ejer Langagervej 7, 4140 Borup.
Hvad er BBR-arealet på Langagervej 7, 4140 Borup?
Ejendommens BBR-areal er 52 m² på Langagervej 7, 4140 Borup.
Hvornår blev Langagervej 7, 4140 Borup opført?
Den primære bygning blev bygget i 1957 på Langagervej 7, 4140 Borup.
Hvad er Langagervej 7, 4140 Borup vurderet til?
200.000 kr. er vurdering på Langagervej 7, 4140 Borup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.