Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Lang Agre 2, 4540 Fårevejle. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Lang Agre 2, 4540 Fårevejle. I 1992 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 77 m² på en 1.329 m² stor grund. Den 9. april 2019 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,28 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,91 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,74 mio. kr.
Fakta om Lang Agre 2, 4540 Fårevejle
Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 77 m² og ligger på Lang Agre 2, 4540 Fårevejle. Enheden er opført i 1992, senest moderniseret i 1993 og befinder sig på en 1.329 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 77 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommens primære anvendelse er til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 20.961 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 9. april 2019, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 2,28 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 29.610 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 3,91 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,74 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Lang Agre 2, 4540 Fårevejle.
Enhedens BBR-areal er 77 m² på Lang Agre 2, 4540 Fårevejle.
Den primære bygning blev bygget i 1992 på Lang Agre 2, 4540 Fårevejle.
Prisen var 2,28 mio. kr., da Lang Agre 2, 4540 Fårevejle senest blev handlet i 2019.
3,91 mio. kr. er vurdering på Lang Agre 2, 4540 Fårevejle.