Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2463909ESR326-023119

Læsøvej 14

4400 Kalundborg
Kalundborg Ågerup By, Røsnæs, 2bv (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972
Bebyggelsesprocent2%

Areal

Grundareal2.784 m²
Bygningsareal46 m²
Beboelsesareal46 m²

Få alle oplysninger om Læsøvej 14, 4400 Kalundborg på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Læsøvej 14, 4400 Kalundborg. Ejendommen har et bygningsareal på 46 m² og blev opført i 1972 på en 2.784 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 1. maj 2026, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 692.800 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 866.000 kr., hvoraf grunden udgør 377.000 kr.

Fakta om Læsøvej 14, 4400 Kalundborg

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 46 m² og ligger placeret på Læsøvej 14, 4400 Kalundborg. Enheden er bygget i 1972, senest ombygget i 1980 og befinder sig på en 2.784 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 46 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen benyttes primært til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.013 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 1. maj 2026, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 692.800 kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 15.060 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 866.000 kr., hvoraf grunden udgør 377.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Læsøvej 14, 4400 Kalundborg.

Enhedens BBR-areal er 46 m² på Læsøvej 14, 4400 Kalundborg.

Den primære bygning blev bygget i 1972 på Læsøvej 14, 4400 Kalundborg.

Prisen var 692.800 kr., da Læsøvej 14, 4400 Kalundborg senest blev handlet i 2026.

866.000 kr. er vurdering på Læsøvej 14, 4400 Kalundborg.

Prøv gratis

Prøv gratis