Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4067946ESR779-135187

Lærkevej 16

7870 Roslev
Skive Glynge By, Glyngøre, 5dø (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1962
Bebyggelsesprocent23%

Areal

Grundareal700 m²
Bygningsareal127 m²
Beboelsesareal127 m²
Areal af kælder36 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Lærkevej 16, Glyngøre, 7870 Roslev. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Lærkevej 16, Glyngøre, 7870 Roslev. I 1962 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 127 m² på en 700 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 515.000 kr., hvoraf grunden udgør 124.000 kr.

Fakta om Lærkevej 16, Glyngøre, 7870 Roslev

Villaen er placeret på Lærkevej 16, Glyngøre, 7870 Roslev og har et samlet bygningsareal á 127 m². Den primære bygning, der er opført i 1962, blev senest moderniseret i 1972 og er lokaliseret på en 700 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 127 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der er 0 m². Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære bygning fik senest i 2017 tildelt et energimærke G. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.974 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 515.000 kr., hvoraf grunden udgør 124.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Lærkevej 16, Glyngøre, 7870 Roslev.

Enhedens BBR-areal er 127 m² på Lærkevej 16, Glyngøre, 7870 Roslev.

Den primære bygning blev bygget i 1962 på Lærkevej 16, Glyngøre, 7870 Roslev.

515.000 kr. er vurdering på Lærkevej 16, Glyngøre, 7870 Roslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis