Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3052833ESR430-016463

Lærkevej 11

5750 Ringe
Faaborg-Midtfyn Hillerslev By, Hillerslev, 25d (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1977
Bebyggelsesprocent18%

Areal

Grundareal868 m²
Bygningsareal133 m²
Beboelsesareal133 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Lærkevej 11, Hillerslev, 5750 Ringe. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Lærkevej 11, Hillerslev, 5750 Ringe. I 1977 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 133 m² på en 868 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 18. juni 1992, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 475.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 720.000 kr., hvoraf grunden udgør 141.000 kr.

Fakta om Lærkevej 11, Hillerslev, 5750 Ringe

Villaen er beliggende på Lærkevej 11, Hillerslev, 5750 Ringe og har et samlet bygningsareal på 133 m². Hovedbygningen er opført i 1977 og befinder sig på en 868 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 133 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.616 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste transaktion er fra d. 18. juni 1992, hvor prisen var 475.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 3.064 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 720.000 kr., hvoraf grunden udgør 141.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Lærkevej 11, Hillerslev, 5750 Ringe.

Enhedens BBR-areal er 133 m² på Lærkevej 11, Hillerslev, 5750 Ringe.

Den primære bygning blev opført i 1977 på Lærkevej 11, Hillerslev, 5750 Ringe.

Prisen var 475.000 kr., da Lærkevej 11, Hillerslev, 5750 Ringe senest blev handlet i 1992.

720.000 kr. er vurdering på Lærkevej 11, Hillerslev, 5750 Ringe.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis