Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE10046966ESR575-000067

Læborg Kirkevej 2

6600 Vejen
Vejen Drostrup By, Læborg, 19a (Landzone) Stuehus til landbrugsejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1776
Bebyggelsesprocent13%

Areal

Grundareal2.938 m²
Bygningsareal275 m²
Beboelsesareal145 m²
Erhvervsareal219 m²
Areal af udnyttet tagetage95 m²

Få alle oplysninger om Læborg Kirkevej 2, 6600 Vejen på Resights.

Egenskaber

Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.432 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. august 2022, hvor prisen var 1,34 mio. kr. Det giver en kvadratmeterpris på 3.636 kr.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Læborg Kirkevej 2, 6600 Vejen.

Ejendommens BBR-areal er 275 m² på Læborg Kirkevej 2, 6600 Vejen.

Den primære bygning blev bygget i 1776 på Læborg Kirkevej 2, 6600 Vejen.

Prisen var 1,34 mio. kr., da Læborg Kirkevej 2, 6600 Vejen senest blev handlet i 2022.

1 mio. kr. er vurdering på Læborg Kirkevej 2, 6600 Vejen.

Prøv gratis

Prøv gratis